Jaki kolor i rodzaj kartridża wykorzystuje e-mark?

Druk e-mark jest oparty na technologii ink-jet. Wewnątrz e-mark znajduje się trójkolorowa kaseta z atramentem, która została przystosowana dla COLOP e-mark we współpracy z HP Inkjet Technology. Atrament jest na bazie wody. Wszystkie kombinacje kolorystyczne mogą zostać wykonane za pomocą trzech tuszów znajdujących się w kartridżu.
 W ofercie znajdują się także inne cartridge ze specjalnymi tuszami.

Jaka jest wydajność kartridża?

Wydajność kartridża zależy od kilku czynników, w tym rozmiaru i pokrycia tuszem wydruków. Można wykonać około 5000 wydruków przy użyciu nadruku o wymiarach 14 mm x 100 mm z pokryciem około 15% (patrz przykład poniżej).
  • Tusz trójkolorowy (W3T00A): do 5000 wydruków
  • Tusz trójkolorowy C2 (HI-LX): do 1500 wydruków
  • Tusz czarny pigmentowy: do 7000 wydruków
  • Tusz UV: do 5000 wydruków
  
 

Czy są dostępne inne tusze/kartridże niż standardowe kartridże e-mark COLOP?

Obecnie w ofercie znajdują się cztery typy cartridge:
  • Trójkolorowy tusz (W3T00A): oferujący wydruk w pełnej palecie barw na powierzchniach chłonnych. Idealnie nadający się do codziennego użytku. Głowica drukująca może wymagać czyszczenia po dłuższej przerwie w drukowaniu.
  • Trójkolorowy tusz C2 (HI-LX): oferujący wydruk w pełnej lapecie barw na powierzchniach chłonnych. Idealny do użytku okazyjnego. Nie wymagający częstego użytku.
  • Czarny tusz pigmentowy: oferujący wydruki w głębokiej czerni na powierzchniach chłonnych. Tusz odporny na działanie wody i ścieranie.
  • Tusz UV: oferujący wydruki niewidoczne dla ludzkiego oka bez wykorzystania specjalnego światła UV. Wydruków dokonywać można na wszystkich powierzchniach chłonnych oraz powierzchniach pokrytych warstwą wspomagającą technologię InkJet. Tusz odporny na działanie wody i ścieranie.
Dalsze atramenty są w trakcie przygotowania i w przyszłości poszerzą zakres zastosowania urządzenia e-mark.
 

Czy mogę używać innych kartridżów niż przeznaczone dla e-marka?

Nie, można stosować tylko oryginalne kartridże COLOP e-mark. Inne kartridże w tym samym rozmiarze nie będą działać.

Czy mogę używać e-marka na skórze?

Nie należy używać e-mark na skórze. Podczas pracy głowica drukującą znacznie się nagrzewa, co może doprowadzić do poparzenia skóry. Poza tym nasz tusz nie został przetestowany dermatologicznie.

Na jakich innych powierzchniach/materiałach można drukować za pomocą e-marka?

Obecnie e-mark może być używany na dowolnych powierzchniach chłonnych takich jak papier, książki, kartony, serwetki czy drewno. Inne powierzchnie, takie jak szkło czy metal, mogą zbyć znakowane, ale wymagają odpowiedniego wstępnego przygotowania powierzchni. Użyj arkuszy etykiet COLOP, aby oznaczyć e-markiem także inne powierzchnie.
 
 

Czy atrament jest wodoodporny?

Atrament nie jest wodoodporny. Przy zastosowaniu odpowiedniego przygotowania wstępnego powierzchni można zwiększyć odporność na czynniki zewnętrzne.

Average rating: 0 (0 Votes)